اسکی در سرزمین سفید و مینیمال پیست ساکلیکنت

اسکی در سرزمین سفید و مینیمال پیست ساکلیکنت

پیست اسکی ساکلیکنت را در فاصله ی 50 کیلومتری نسبت به آنتالیا پیدا می کنید، رسیدن به این پیست یکی از ساده ترین مسیرها را پیش پای شما می گذارد که حتی در روزهای تعطیل نیز ممکن است. در هر زمان که به طرف پیست اسکی ساکلیکنت راهی شوید ون ها و تاکسی های این مسیر در اختیار شما خواهند بود. برای سرگرم شدن در این پیست نیاز به پرداخت مبلغی اندک هستید، این هزینه برای بزرگسالان 15 لیر خواهد بود و برای دانش آموزان 10 لیر می شود و برای کودکان در سنین 7 تا 12 سال نیز 5 لیر خواهد بود. توجه داشته باشید که همین رنج های سنی نیز اجازه ی ورود دارند و ورود برای زیر 6 سال ممنوع است.

پس از اینکه با تهیه بلیط وارد این پیست سفید پوش می شوید سفیدی یک دست و مینیمال برف های درخشان پیش چشم شما برپا می کند. بخش های مختلف پیست اسکی ساکلیکنت برای تمام گروه های اسکی کننده مناسب هستند، اگر مبتدی و یا ماهر هستید می توانید در قسمت مخصوص به خود مشغول شوید.

در این پیست 4 مسیر وجود دارد که به ترتیب عبارت می شوند از مسیر قرمز، مسیر سیاه، مسیر آبی و مسیر زرد که هر کدام به شرح زیر هستند:

مسیر قرمز همانطور که از نامش برمی آید مسیری پر پیچ و خم است که با زاویه هایی تند در طولی برابر با 4000 متر برپا شده است. این پیست تنها مختص به افراد حرفه ای است.

مسیر سیاه که برای استفاده از آن لازم است از تله سیژ استفاده کنید، این مسیر در یک نقطه مسیر قرمز را قطع می کند و طول آن برابر با 1500 متر است.

مسیر آبی نیز مانند مسیر سیاه طولی برابر با 1500 متر دارد و شیب آن کم است. اگر در حال آموزش هستید این مسیر برای شما بهتر است.

مسیر زرد برای کسانی است که تمایل دارند در این محیط برفی با لباس های اسکی عکس بگیرند و یا کمی تمرین کنند تا بلکه استعداد نهفته شان آشکار شود. اگر در رابطه با اسکی هیچ آموزشی ندیده اید می توانید از این مسیر برای سرگرم شدن استفاده کنید.

اسکی در سرزمین سفید و مینیمال پیست ساکلیکنت
پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

در پیست اسکی ساکلیکنت کدام سرگرمی ها مهیا است؟

در پیست اسکی ساکلیکنت علاوه بر اسکی کردن و عکاسی کردن می توانید از برخی تفریح های هیجان انگیز این محیط نیز لذت ببرید. اولین وسیله ای که در پیست اسکی ساکلیکنت بعنوان یک سرگرمی برای همه قرار دارد تله سیژ است. تله سیژ با حمل صندلی هایی که از کابل های آن آویز شده اند شما را به یک گردش عالی می برد درحالی که زمین برفی را در پایین و کوه های پر برف را در افق پیش رو می بینید. اگر برای سوار شدن به این وسیله دچار ترس و عدم اعتماد به امنیت آن هستید لازم است بدانید که تله سیژ هر روز 800 نفر مسافر را تا بالای کوه می برد. هنگامی که بر تله سیژ سوار می شوید لازم است مسیر مورد نظر خود را برای اسکی انتخاب کرده و پیاده شوید.

امکان دیگری که در پیست اسکی ساکلیکنت برای شما مهیا است، اتاق اسکی است. در این اتاق می توانید هر وسیله ای که برای ورزش لازم دارید را تهیه کنید، اسکی، عینک، دستکش و… در اتاق اسکی برای شما فراهم آمده اند. لازم است توجه داشته باشید که اگر بنا به خرید تمام وسایل از همین محیط باشد لازم است تا حسابی هزینه کنید زیرا قیمت های اجناس مورد نیاز شما در اتاق اسکی بسیار بالا است و در مقایسه با بازار، گران بحساب می آیند.

مهیج ترین تفریح پیست اسکی ساکلیکنت

اما مهیج ترین تفریح پیست اسکی ساکلیکنت بدون شک پاراگلایدر است. برای پرواز با پاراگلایدر یک مربی شما را همراهی می کند زیرا پرواز با این وسیله نیاز به مهارتی کافی برای جهت دادن به پاراگلایدر در آسمان است. با همراهی یک مربی دیگر شما هیچ نیازی به کسب مهارت ندارید و صرفا کافی است که از ارتفاعی بالا زیبایی و سپید جامگی زمین را تماشا کنید و قله های پر برف را ببینید و آدم ها را ببینید که در این صفحه ی سفید مانند نقطه هایی رنگارنگ جابه جا می شوند و تفریح می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code