بهترین جاذبه های گردشگری استانبول کدام اند؟

بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

بهترین جاذبه های گردشگری استانبول مسئله می‌باشد که ذهن هر گردشگر و توریست را در هنگام سفر به استانبول به خود جلب می نماید. در حالت کلی مهمترین اهداف از انجام سفرهای توریستی به شهرهای مختلف از جمله استانبول، دیدن جاذبه ها و مناظر گردشگری موجود در شهر مورد نظر می باشد. پس در صورتی که شما قصد سفر به شهر استانبول را داشته و می خواهید از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول دیدن نمایید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و اطلاعات خوبی در مورد بهترین جاذبه های گردشگری استانبول کسب نمایید.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری استانبول :

ایاصوفیه یکی

حاجی صوفیا یا همان ایاصوفیه بی شک جزء بهترین جاذبه های گردشگری استانبول و جزو معروف ترین و پرطرفدارترین آنها می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

در واقع می توان گفت در شهر استانبول با استفاده از نماد ایاصوفیه یا همان حاجی صوفیا شناخته می‌شود و در تصاویری که از شهر استانبول در مناطق و اماکن مختلف می بینیم، حتماً نمادی از این جاذبه گردشگری دیده می شود. ایاصوفیه یک بنای تاریخی بسیار معتبر و مشهور در شهر استانبول می باشد که دوره‌های تاریخی بسیار زیادی را به خود دیده است. زمان ساخت این بنا طبق گفته های تاریخی به اواسط قرن پنجم پس از میلاد و سال ۵۳۷ باز میگردد که توسط امپراتوری بیزانس در آن زمان ساخته شد.

این مکان در ابتدای عنوان یک کلیسا برای فرقه مسیحیت شرق مورد استفاده قرار می‌گرفت. از جمله مواردی که در هنگام دیدن این مکان نظر هر گردشگر و مخاطب را به خود جلب می نماید، معماری خاص و منحصر به فرد این مکان می باشد که بیشتر از هنر بیزانس نشأت گرفته است.

کاخ توپکاپی

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول کاخ زیبای توپکاپی می باشد. هر فردی که قصد سفر به استانبول و دیدن جاذبه‌های گردشگری این شهر را دارد، باید حتماً دیدن این کار را در برنامه خود قرار دهد. معماری این قصر با شکوه بسیار منحصر به فرد و زیبا می باشد. این قصر زیبا با دیوار های سنگی در حدود پنج کیلومتر و همچنین به واسطه ۲۷ برج دیده بانی محصور شده است و به عنوان یکی از بهترین یادگاری ها از زمان امپراطوری عظیم عثمانی به حساب می آید. طبق گفته های تاریخی زمان ساخت این کاخ مربوط به قرن پانزدهم پس از میلاد بوده و همچنین در اطراف این کاخ مناظر زیبای مانند دریای مرمره، شاخه طلایی و همچنین تنگه بسفر وجود دارد.

مسجد سلیمانیه

یکی دیگر از بهترین جاذبه های استانبول مسجد سلیمانیه می باشد که بر فراز تپه ای در منطقه بالای سلطان احمد در شهر استانبول واقع شده است.

طبق گفته های تاریخی این بنا در قرن پانزدهم پس از میلاد ساخته شده است و معمار آن فردی به نام سینان بوده که به عنوان یک معمار بسیار مشهور و پر آوازه در آن زمان می زیسته است و بناهای بسیار با قدمتی را در شهر استانبول بنا نهاده است.

برج گالاتا

در صورتی که می خواهید تمام شهر استانبول زیر پایتان باشد و منظره زیبا از شهر استانبول را ببینید حتما باید از برج گالاتا به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول دیدن نمایید. این برج چیزی در حدود ۷۰ متر ارتفاع داشته و بر روی تپه ای در نزدیکی تنگه بسفر جای گرفته است. این برج در اواسط قرن سیزدهم و سال ۱۳۴۸ پس از میلاد ساخته شده و در آن زمان به عنوان بلندترین بنای شهر به حساب می آمده است و حتی برای مدتی به عنوان برد دیدبانی از آن استفاده می شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code