تماشای جهانِ کوچک شده در مینی سیام

تماشای جهانِ کوچک شده در مینی سیام

مینی سیام در واقع یک پارک موضوعی است که در منطقه ای به نام چونبوری در شهر زیبای پاتایای تایلند نشسته است. هنگامی که به مینی سیام می رسید آنچه پیش روی شما قرار می گیرد جهانی است که در سایزی بسیار کوچک ساخته شده است، شاید موقع قدم زدن در میان این سازه ها احساس کنید گالیور هستید و به سرزمین لی لی پودها قدم گذاشته اید. در بازدید از مینی سیام آنچه در ابتدا خواهید دید معبد وات فرا کائو است.

این معبد نشانی برای شهر بانکوک بحساب می آید و بزرگترین معبد در این سرزمین است. سپس به پارک و معبد فانوم رانگ می رسید که مهمترین معبد هندوها بحساب می اید و اگر بنای واقعی آن را در قواره ی واقعی بخواهید ببینید لازم است به طرف شمال شرقی شهر پوکت بروید. پس از این به معبدی دیگر می رسید که معبد وات آرون نام دارد. این سازه نیز بسیار دقیق و زیبا برپا شده و جایگاه اصلی آن در بانکوک و در کنار رود چائو است. کاخ فرا تینانگ آسیاوان تیفایا آرت پاتایا سازه ای است که پس از این معبد به استقبال شما می آید.

تمام هنرهای مذهبی و نمادین تایلند

این کاخ یک تراس بسیار زیبا دارد که تمام هنرهای مذهبی و نمادین تایلند را در آن تماشاگر خواهید بود. در ادامه به سالن تاج‌گذاری آنانتا ساماخون می رسید که همچنان بنایی متعلق به بانکوک است و عموم می توانند از قصر و موزه آن بازدید کنند. معبد وات مهاتات نیز با شمایلی بخصوص به دیدار شما می آید این معبد نمادی از جهان است و اگر به سازه ی آن دقت کنید هشت جهت اصلی را پوشش می دهد که جلوه ای از نماد آن یعنی جهان خواهد بود. پارک تاریخی آیوتایا نیز در این محیط به انتظار تماشای شما نشسته است، این پارک در سال 1991 در یونسکو به ثبت رسیده است.

تماشای جهانِ کوچک شده در مینی سیام
مینی سیام

در ادامه بازدید از مینی سیام چه خواهید دید؟

در ادامه ی بازدید از مینی سیام به برج کج پیزا می رسید که به ایتالیا تعلق دارد. این برج زیبا که به خاطر نشستی که دارد کج شده و مورد توجه توریست ها قرار گرفته است در واقع ناقوس کلیسای شهر پیزا بوده است. پس از این برج کج به تماشای تخت جمشید می رسید، این جاذبه که یکی از مهمترین سازه های ایران باستان بحساب می آید نیز در مینی سیام حضور دارد. پس از تخت جمشید، کولوسئوم را ملاقات می کنید، معروف ترین آمفی تئاتر تاریخ که به ایتالیا تعلق دارد.

انچه در رابطه با این سازه جالب است اینکه بخشی از بنای آن از بین رفته است و این بیشتر به این دلیل است که در آن دوران مردم رم بسیار فقیر شدند و برای ساختن خانه از این سازه آجر و مصالح بر می داشتند! در ادامه به معبد ابو سمبل مینی سیام می رسید. این معبد مربوط به کشور مصر است و بخاطر مجسمه های غولپیکر اطرافش شهرت پیدا کرده است. تاور بریج لندن نیز در اینجا به استقبال شما می آید که جاذبه ی معروف کشور انگلیس است.

این برج روی رودخانه تیمز برپا شده است و سبک معماری آن گوتیک است که بسیار باشکوه و زیبا بنظر می رسد. تالار اپرای سیدنی نی در اینجا حاضر است که یکی از جاذبه های بسیار معروف استرالیا است. همچنان که پیش می روید برج ایفل فرانسه، کلیسای سنت باسیل روسیه، مجسمه آزادی آمریکا، معبد بهشت چین و دیگر جاذبه های معروف جهان را تماشا خواهید کرد. محیط جذاب مینی سیام یکی از بهترین موقعیت ها برای عکاسی است. در این محیط می توانید عکس های خلاقانه ای بگیرید که تا همیشه مرور آنها لذت بخش و جذاب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code