بازدید از معبد وانسانگ و معماری شگفت انگیز آن

بازدید از معبد وانسانگ و معماری شگفت انگیز آن

معبد وانسانگ وارارام را در فاصله 12 کیلومتری نسب به مرکز شهر پاتایا ملاقات می کنید. این معبد که با تمام زیبایی های یک معماری تایلندی برپا شده است در مجاورت محیطی بسیار سرسبز واقع شده که قدم زدن در اطراف آن در خنکای اول صبح بسیار به لذت بخش خواهد بود. معبد وانسانگ مانند هر مکان مذهبی دیگری دارای قوانینی است که پیش از راهی شدن به سمت آن لازم است به این قوانین توجه کنید و لباس مناسبی طبق شرایط این محیط بر تن داشته باشید. به این ترتیب از پوشیدن لباس هایی که بدن نما باشند خودداری کنید همچنین شانه های شما باید پوشیده باشد و بهتر است موقع ورود یک شال برای پوشاندن دست ها و موها به همراه داشته باشید.

هنگامی که مقابل این معبد می ایستید یک بنای پر طمطراق با ابهتی مثال زدنی پیش پای شما برپا می کند که رنگ قالب آن سفید است با شیروانی هایی رنگی که بسیار منظره ی این معبد را دلنشین کرده اند. برای وارد شدن به این معبد ابتدا باید از نرده هایی سفید رنگ و چوبی عبور کنید و سپس به ورودی برسید. معبد وانسانگ برای بازدید خانواده ها و علاقه مندان به معماری و مذهب ها بسیار جذاب خواهد بود اما برای کودکان ممکن است خسته کننده باشد.

موزه چینی ویهان

توجه داشته باشید که این معبد در نزدیکی کوه بودا و در فاصله ای کوتاه نسبت به پارک استوایی نانگ نوچ نشسته است. همچنین موزه چینی ویهان که موزه ای بسیار جذاب است و در کنار آن چندین سازه ی باشکوه که از لحاظ معماری جالب توجه هستند بعلاوه یک دریاچه، همگی در همین حوالی معبد قرار دارند. بنابراین پس از تماشای این محیط این امکان برای شما وجود دارد تا از دو جاذبه ی معروف دیگر در پاتایا بازدید کنید و لذت یک روز گردشگری در این شهر را تکمیل کنید.

بازدید از معبد وانسانگ و معماری شگفت انگیز آن
معبد وانسانگ وارارام

در معبد وانسانگ چه خواهید دید؟

هنگامی که برای بازدید به معبد وانسانگ می رسید، پس از تماشای منظره های طبیعی اطراف و تماشای شمایل زیبای این بنا آنچه خواهید دید محیط داخلی معبد وانسانگ است. به محض ورود به داخل این معبد یک سالن بسیار بزرگ و بسیار مجلل پیش چشم شما برپا می کند. در این سالن آنچه از طراحی و طلاکاری و گچبری وجود دارد بطور مفصل در چشم می نشیند و از زیبایی این محیط می توان به عنوان قیامتی در طراحی و دکوراسیون و زیبایی یاد کرد.

به دیوارهای این سالن که نگاه می کنید طاق هایی تزیین شده را می بینید که از رنگ طلایی بصورت اغراق آمیز در آن استفاده شده است و به سقف که نگاه کنید همان طرح های دیوار را می بینید که از میانشان یک لوستر زیبا آویخته اند و زیبایی را دوچندان کرده اند. جالب است بدانید که طراحی و معماری معبد وانسانگ یک نوع الهام گرفتگی از معماری های سوئیسی و چینی و هندی است. این معبد در واقع یک مرکز پیشرفته برای مدیتیشن است که اهالی این سرزمین برای مدیتیشن به این محیط می آیند. این مردم بر این باور هستند که در این سالن آرامشی جریان دارد که توسط خدایان انرژی ایجاد می شود.

اگر هنگام بازدید از معبد وانسانگ تمایل به حضور در این کلاس های مدیتیشن داشته باشید لازم است بدانید که این کلاس ها در روشنایی روز برپا می شوند. توجه داشته باشید که هنگام شرکت در این کلاس ها لازم است که موبایل خود را خاموش کنید، از صحبت کردن با دیگران و یا با همراهان خود خودداری کنید و روی انجام حرکت های خود تمرکز کنید و حتما از به همراه آوردن کودکان در چنین جلساتی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code