بازدید از اقیانوس شیشه ای آنتالیا، بزرگترین آکواریوم دنیا

بازدید از اقیانوس شیشه ای آنتالیا، بزرگترین آکواریوم دنیا

آکواریوم آنتالیا یکی از جذابترین سرگرمی های حاضر در این شهر زیبا است. این مجموعه در میان مرکز خرید میگروس و مینی سیتی نشسته و فاصله ی آن تا فرودگاه آنتالیا 15 دقیقه است. به منظور بازدید از این جاذبه به طرف مرکز شهر آنتالیا می روید و در منطقه کنیالتی به بازدید از اقیانوس شیشه ای آنتالیا، بزرگترین آکواریوم دنیا می رسید. آنچه پیش روی شما برپا می کند سازه ای عظیم است که در سال 2012 در زمینی به مساحت 3 هکتار افتتاح شده است.

برای وارد شدن به آکواریوم انتالیا از طبقه ی همکف داخل می شوید و ابتدا بوفه ی این مجموعه و قسمت اداری آن را می بینید، سپس از میان بخش های مختلف عبور می کنید و سرانجام آنچه در انتظار ملاقاتش هستید در یک تونل 131 متری با عمق 3 متر به استقبال شما می آید و تماشا آغاز می شود. همچنان که در این تونل شیشه ای حرکت می کنید منظره ای از آبی شفاف در چشم شما می نشیند که ماهی های رنگارنگ در آن شنا کنان از اطراف شما می گذرند و دلبری می کنند. امکان ویژه ای که در این جاذبه ی تفریحی برای شما مهیا است اینکه می توانید در همین آکواریوم آنتالیا با پوشیدن لباس غواصی، شنا کنید.

سقف این اقیانوس شیشه ای آسمان آبی است و شما برای وارد شدن به داخل آکواریوم آنتالیا تنها کافی است که از بالا وارد شوید. البته این شنا با همراهی یک غواص ماهر خواهد بود و هیچ جای نگرانی باقی نمی گذارد. توجه داشته باشید که ساعت بازدید از این مجموعه ی سرگرم کننده از 10 صبح تا 10 شب خواهد بود و در تمام روزهای هفته این بازدید امکان پذیر است.

آکواریوم آنتالیا
آکواریوم آنتالیا

در اقیانوس شیشه ای آنتالیا چه می گذرد؟

آکواریوم آنتالیا یک مجموعه از انواع موضوع های جالب است. در این اقیانوس شیشه ای شما با چندین بخش ملاقات می کنید که یکی از آنها با موضوع اقیانوس است. در این قسمت از آکواریوم آنتالیا شما جلوه ای از اقیانوس، آبزیان ریز و درشت، کوسه ها و لاکپشت ها و مرجان ها و هرآنچه در این سرزمین آبی زیست می کند را خواهید دید. سپس به جنگل بارانی آکواریوم آنتالیا می رسید، در اینجا محیطی شبیه به جنگل های استوایی مقابل چشم شما برپا می کند، یک منطقه ی بارانی و مرطوب با طبیعتی انبوه که خبری از سرما در محیط آن نخواهد بود.

در ادامه به ناحیه ی برفی می رسید که با 1500 مترمربع مساحت، در دسته ی بزرگترین سالن های برفی به حساب می آید. در این سالن وسیع برفی در حالی که همچنان در آکواریوم آنتالیا حضور دارید سه کلبه اسکیمو را می بینید که یک خانه ی بابانوئل نیز در نزدیکی آنها نشسته است و این چشم انداز را یک کافه با دودی که از دودکش آن بیرون می آید تکمیل می کند. در این کافه می توانی یک نوشیدنی گرم میل کنی و از پنجره ی آن سادگی مینیمال و سفید رنگ برف را تماشا کنی که مانند یک پتوی ضخیم بر تن سرتاسر محیط گسترده شده است.

منطقه برفی آکواریوم آنتالیا

توجه خاص به کودکان

توجه داشته باشید که برای لذت بردن از این سرزمین برفی لازم است حسابی خود را در برابر سرما محافظت کنید زیرا دمای این منطقه -5 درجه است. همچنین آکواریوم آنتالیا توجه خاصی به کودکان داشته و در طراحی سرگرمی و زمینهای بازی برای این کوچولوهای دوست داشتنی از هیچ امکاناتی فروگذار نکرده است. کودکان شما در این محیط می توانند از کنسولهای بازی، سینماهای کوچک و سواریهای تفریحی نهایت لذت را ببرند. گردش در این محیط جذاب برای تمام افراد سرگرمی هیجان انگیزی را به دنبال خواهد داشت تا همه با خاطره ای به یادماندنی از این سرزمین آبی یاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code