بازدیدی متفاوت از سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل یکی از زیباترین پل های اصفهان است که قدمتی چهارصد ساله دارد. این پل زیبا را زیر سقف بلند آسمان آبی این شهر با سی و سه دهانه ملاقات می کنید. لازم به ذکر است که طول این پل برابر با 295 متر و عرض آن برابر با 14 متر است، نکته ی جالب و نگران کننده در رابطه با این پل اینکه سازه ی این پل به صورتی است که هر چه بیشتر در رطوبت و در جریان آب قرار داشته باشد استوار تر خواهد بود.

این ویژگی از این بابت که زاینده رود رو به خشکی می رود نگران کننده است زیرا خطر فروپاشی پل را دامن می زند. اگر پس از بارندگی ها به اصفهان سفر کرده باشید شانس ملاقات با زاینده رود را نیز نصیب خود می کنید. اساسا سفر به اصفهان در فصل بهار بهترین انتخاب است، زیرا طبیعت این شهر رستاخیز شده، زاینده رودش پر آب شده و آب و هوای آن نوبهاری و مطبوع می شود.

اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که در تعطیلات هفته ی اول بهار این شهر در شلوغ ترین حالت خود قرار می گیرد و لازم است برای ترافیک ها و صف های بلند آماده باشید. اما در اردیبهشت ماه، همچنان که هنوز هم آب و هوای این شهر بهاری است، خیابان ها از تب و تاب شلوغی افتاده و صف های بلیط اماکن دیدنی سبک و شهر آماده ی خاطره سازی برای شما می شود. بنابراین در این گردش مفرح بازدید از این پل را در اولویت قرار دهید.

بازدید سی و سه پل

آنچه در سی و سه پل انتظارتان را می کشد

در بازدید از این پل لازم است بدانید که منظره ی شب این چشم انداز بسیار تماشایی تر از روز خواهد بود. بنابراین بهتر است نزدیک به غروب به طرف این پل بروید تا هر دو چشم انداز روز و شب این پل را تماشاگر باشید. در منظره ی روز، این پل را با آسمانی بی نظیر تماشا می کنید و در گرگ و میش یا هنگام شب، تصویر سی و سه دهانه ی طلایی رنگ سی و سه پل را منعکس شده روی زاینده رود می بینید که خیلی تماشا دارد.

در شب با آرایش نور، این پل از هر زمان دیگری زیباتر به نظر می رسد، انگار سی و سه دهانه ی روشن مانند چشم های پل به روی شهر باز شده و به شما نگاه می کنند. می توانید در حاشیه ی رودخانه قدم بزنید، از دستفروش ها خوراکی تهیه کنید و یا مشغول عکاسی در این چشم انداز بی مانند شوید. یک خیابان بسیار خوش منظره نیز در همین حوالی حاضر است که قدم زدن در آن در هوای بهاری بسیار دلنشین و عالی خواهد بود، البته این خیابان خود به خود در مسیر شما قرار می گیرد، در واقع سی و سه پل متصل کننده ی چهار باغ عباسی به چهار باغ بالا است.

شاعرانه ترین خیابان اصفهان

این خیابان چهار باغ شاعرانه ترین خیابان اصفهان است که به محض قدم زدن در آن هر بهار و هر پاییز و هر باران، یادش می کنید. در این مسیر با عبور از چهار باغ عباسی به طرف چهار باغ بالا از پیاده رویی که در بالای این پل قرار دارد می گذرید که بسیار محیط باصفایی است. روی این پیاده رو شاهد بادبادک فروش ها و برخی فروشندگان صنایع دستی خواهید بود، کودکان را می بینید که شادمانه با در دست گرفتن بادبادکی خوش رنگ می دوند و سرخوشی آن ها به شما نیز سرایت می کند.

توجه داشته باشید که یک پیاده رو هم در پایین این پل قرار دارد که بسیار خوش منظره است. پیاده رویی که در پایین می بینید پیاده روی این پل که بین پایه های مرکزی سی و سه پل و به فاصله کمی از بستر در حال جریان زاینده رود، ایجاد شده است. در این قسمت پله ها و انشعاب های دیگری را نیز می بینید که می توانید به آنها راه پیدا کنید، بازدید از سی و سه پل با عکاسی در این محیط به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code