جاهای دیدنی تهران در پاییز بسیار زیبا و خاص می باشد

جاهای دیدنی تهران در پاییز

جاهای دیدنی تهران در پاییز :

جاهای دیدنی تهران در پاییز بسیار زیبا می باشد و بسیاری از افرادی که در پاییز به دنبال مکان های دیدنی شهر تهران هستند از این مکان ها بازدید می کنند. جاهای دیدنی تهران در پاییز بسیار متنوع می باشد و هر یک از آنها ویژگی های خاصی دارد. در ادامه برای اینکه با این مکان ها آشنایی بیشتری داشته باشید برخی از آنها را معرفی می کنیم.

معرفی برخی از جاهای دیدنی تهران در پاییز :

همانطوری که می دانید پاییز یکی از فصل های زیبایی می باشد که بسیاری از افراد به این فصل و زیبایی هایش علاقه دارند. برخی از جاهای دیدنی تهران در پاییز بسیار زیبا می باشد و شما در این مکان ها زیبایی پاییز را بهتر متوجه می شوید. در ادامه برخی از این مکان ها را معرفی می کنیم.

1. باغ موزه فردوس :

یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز باغ فردوس می باشد که آثار باقی مانده از این باغ متعلق به دوران باستان می باشد. این بغ در خیابان ولیعصر تهران می باشد و یکی از خارق العاده ترین مکان هایی به شمار می رود که شما در پاییز می توانید از این مکان دیدن کنید. گچبری و تزئیناتی که در این مکان قرار دارد زیبایی این باغ را بسیار بیشتر کرده است و به همین دلیل بسیاری از افراد از تماشای این باغ لذت می برند.

جاهای دیدنی تهران در پاییز

2. دریاچه سد لار :

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران دریاچه سد لار می باشد. این دریاچه در 84 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است و به همین دلیل اگر می خواهید به این دریاچه بروید باید نصف روز خود به تماشای این سد اختصاص دهید. از آنجایی که این دریاچه به قله دماوند نزدیک است آب و هوای بسیار مطلوبی دارد و چشم اندازهای بسیار زیبایی را در این دریاچه می توانید مشاهده کنید. ورزش هایی مانند اسکی و شنا در این دریاچه امکان پذیر است و بسیاری از افراد می توانند با ورزش کردن در این منطقه لذت ببرند.

جاهای دیدنی تهران در پاییز

3. پارک جمشیدیه :

پارک جمشیدیه یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران به شمار می رود که متعلق به جمشید الدوله بوده است. گیاهان و درختان متنوعی در این باغ وجود دارد که هر یک از آنها زیبایی خاصی را به این پارک بخشیده اند. همچنین پوشش جانوری در این منطقه بسیار زیاد می باشد و بیشتر از 6 نوع پرنده در این پارک وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد برای عکاسی، کوهنوردی، دریاچه و … به این پارک می روند.

4. پارک قیطریه :

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران پارک قیطریه می باشد. این پارک در ابتدا شخصی بوده و نوادگان قاجار از آن استفاده می کردند. تنوع پوشش گیاهی در این منطقه بسیار زیاد می باشد و حدود 21 نوع درخت که هر یک از آنها رنگ هایی خاص دارند در این پارک وجود دارد. از آنجایی که پیاده راه هایی پیچ در پیچی در این پارک وجود دارد، مکان بسیار مناسبی برای پیاده روی به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × = 63