آیا از عجایب لشگر سفالین و کاخ ممنوعه چین چیزی می‌دانید؟

لشگر سفالین و کاخ سلطنتی در چین

آیا از عجایب لشگر سفالین و کاخ ممنوعه چین چیزی می‌دانید؟

کشور چین جزو کشورهایی است که عجایب زیادی از جمله دیوار چین، لشگر سفالین و یا همان ارتش تراکوتا، شهر ممنوعه و کاخ سلطنتی پکن و بسیاری آثار تاریخی دیگر در آن به چشم می‌خورد و همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان از این مکان‌های زیبا و دیدنی بازدید می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی اجمالی دو اثر بسیار جالب لشگر سفالی و کاخ ممنوعه بپردازیم.

1- لشگر سفالین چین:

لشگر سفالین در چین

تاریخ دقیق برای کشف این اثر باستانی نمی‌توان در نظر گرفت ولی طبق نظریات مورخان یک تاریخ تقریبی بین سال 1970 الی 1974 در نظر گرفته شده است. زمانی که کشاورزان و یا کارگران مشغول انجام کار و حفر چاه بودند با پیکرهای سفالینی برخورد کردند که بیش از 2000 سال در زیر زمین مدفون بوده‌اند. طبق برآورد انجام شده تعداد سربازان عددی بالغ بر 7000 الی 8000، 520 اسب و 130 کالسکه نظامی در نظر گرفته شده است. این اثر فوق‌العاده و عجیب در 3 گودال بسیار بزرگ در زیر زمین مدفون بوده است و در سال 1987 به عنوان یکی از آثار باستانی جهانی مورد تایید قرار گرفت. این مجسمه ها با اندازه‌های واقعی و کاملا متفاوت با یکدیگر هستند و تداعی کننده‌ی یک لشگر واقعی و بسیار قوی می‌باشند.
این لشگر به چین شی هوان اولین امپراتور چین تعلق دارند و در واقع به عنوان محافظان این امپراطور محسوب می‌شوند.(این اپراطوری به دوره ی 206 الی 221 قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد.)

 

2- کاخ ممنوعه در چین:

شهر ممنوعه در پکن چین

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبا که ذهن گردشگران کشور چین را به خود مشغول می‌کند شهر و کاخ ممنوعه است. این اثر بسیار زیبا در پایتخت این کشور یعنی پکن واقع شده است و به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است. این اثر از معماری بسیار زیبایی برخوردار است و در نمای آن رنگ‌های زرد و قرمز نوازنده‌ی چشم‌های گردشگران می‌باشد. احداث این کاخ حدودا  14 سال و به دستور دومین امپراطور سلسه مینگ انجام شده است. طبق شواهد موجود 24 امپراطور (نزدیک به 500 سال) دراین کاخ به حکومت مشغول بوده اند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که علت ممنوعه بودن این شهر و کاخ سلطنتی چه بوده است؟

چون این کاخ مخصوص اقامت امپراطوران بوده است تنها خاندان امپراطور اجازه‌ی ورود به این کاخ را داشته‌اند به همین دلیل نام ” کاخ ممنوعه ” به آن نسبت داده شده است.

سخن پایانی:

به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که به کشور چن سفر می‌کنید حتما از این دو اثر زیبا و همین طور دیگر شگفتی‌های کشور چین بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code