حقایق و جالب و مرموز درباره ی دیوار چین

دیوار چین

شاید به جرات بتوان گفت کشور چین پرطرفدارترین کشور آسیایی از لحاظ گردشگری می‌باشد. عجایب بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که همواره بسیاری از گردشگران را متعجب کرده و به تفکر وا می‌دارد. یکی از زیبا ترین و در حین حال عجیب‌ترین آثار باستانی‌های موجود در این کشور دیوار چین است. این اثر نمایانگر عظمت دفاعی کشور چین در زمان‌های دور می‌باشد. طول این دیوار حدودا 5000 کیلومتر بوده و در زمان‌های مختلف و به دستور امپراطوری‌های مختلف ساخته شده است. قدمت این اثر کهن بیشتر از 2300 سال است.

یکی از جملات معروفی که چینی‌ها می‌گویند این است  ” کسی که به دیوار چین صعود نکرده باشد قهرمان نیست.

دیوار چین

دیوار چین در چه زمانی ساخته شده است؟

به طور دقیق زمانی برای ساخت این دیوار نمی‌توانددر نظر گرفت علت این امر این است که حدودا 20 حکومت مختلف در طی سال‌ها بر روی این دیوار کار کرده‌اند. ولی اگر بخواهیم یک تاریخ تقریبی برای این بنا در نظر بگیریم می‌توان گفت که این دیوار به سلسله مینگ تعلق دارد.

علت ساختن دیواربزرگ چین چیست؟

مهم‌تریت علت ساخت این دیوار حفاظت از حمله مغول‌ها بوده است. مغول‌ها از بخش شمالی با این کشور همسایه بودند به همین دلیل به دستور امپراطوری وقت (کین شی هوانگ تی) این دیوار ساخته شد. در سال‌های بعد از آن این دیوار از جاده‌ی ابریشم محافظت می‌نموده است. سربازان زیادی برای ساخت این دیوار به کار گرفته شده اند. و از مصالح و ابزارهای اولیه‌ای چون گاری و اسب و آجر و … برای ساخت این دیوار استفاده شده است.

تصور اشتباده در رابطه با این دیوار چیست؟

یکی از تصورات اشتباهی که در رابطه با این دیوار وجود دارد این است که از کره‌ ماه نیز این دیوار مشاهده می‌شود. در صورتی که این یک تصور اشتباه است و بارها این مورد تکذیب گشته است.

بهترین زمان برای مشاهده‌ی این اثر چه زمانی است؟

در پاسخ باید بگوییم این مورد به این بستگی دارد که شما دوست دارید در فصول خلوت و یا شلوغ به این دیوار سفر کنید. در صورتی که تمایل شما به زمان‌های پر از گردشگر است بهتر است در اردیبهشت و یا مهر ماه به این منظقه سفر داشته باشید. خرداد ماه تقریبا یکی از زمان‌های خلوت برای سفر به این منظقه است و همین طور فصول زمستانی از زمان‌هایی هستند که تعداد گردشگران این بنا کاهش می‌یابد و علت این امر می‌تواند برودت هوا و لغزنده بودن آن باشد. ولی به این نکته نیز توجه کنید که زیباترین فصل برای سفر به دیوار چین فصل پاییز است. در این فصل شاهد برگ‌های رنگارنگ و زیبا و هوای بسیار عالی و روح نواز خواهید بود.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید:

آیا از عجایب لشگر سفالین و کاخ ممنوعه چین چیزی می‌دانید؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code