موزه گردی در تهران و بازدید از بهترین موزه های تهران

موزه گردی در تهران

موزه گردی در تهران :

بسیار از کسانی که به شهر تهران می روند مایل هستند به موزه گردی در تهران بپردازند. تهران موزه های بسیاری دارد و به همین دلیل شما می توانید چند روز خود را به موزه گردی در تهران اختصاص دهید. البته شما پیش از اینکه به موزه گردی در تهران بپردازید باید در مورد ویژگی های آن و مسافتی که دارند اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس به موزه گردی خود بپردازید. در ادامه برای اینکه با این موزه آشنایی بیشتری داشته باشید برخی از آنها را معرفی می کنیم.

موزه گردی در تهران و معرفی موزه ها :

همانطوری که بیان کردیم موزه گردی یکی از تفریحاتی می باشد که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. در ادامه برخی از این موزه ها را معرفی می کنیم.

1. موزه ملی ایران :

این موزه در خیابان امام خمینی قرار گرفته است و بازدید از آن در همه روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها و تعطیلات رسمی برای عموم مجاز می باشد. بسیاری از کسانی که این موزه را می شناسند به آن موزه مادر می گویند، موزه ملی ایران بیشتر از 75 سال سابقه دارد و به دو بخش مجزا تقسیم می شود، یکی از بخش های آن موزه باستان و دیگری دوره اسلامی می باشد. اگر می خواهید به موزه گردی در تهران بپردازید اولین موزه ای که به شما پیشنهاد می دهیم این موزه می باشد، چرا که از نظر بزرگی بسیار وسعت دارد و همچنین تنوع آثار در این موزه بسیار می باشد.

موزه گردی در تهران

2. کاخ گلستان :

زمانی که شما به موزه ملی ایران می روید می توانید به دیدن کاخ گلستان هم بروید، چرا که این کاخ در همان خیابانی که موزه ملی ایران قرار دارد، یعنی خیابان امام خمینی واقع شده است. بدون شک یکی از زیباترین کاخ های دوران صفوی به شمار می رود که آثار بسیار زیبایی را در ان مشاهده خواهید کرد. فاصله موزه ملی ایران با این کاخ بسیار کم می باشد و به همین دلیل شما می توانید در نصف روز به دیدن دو موزه که از مهمترین موزه های تهران به شمار می رود بروید.

موزه گردی در تهران

3. مجموعه فرهنگی تاریخ سعدآباد :

بسیاری از کسانی که به موزه گردی می پردازند از تماشای کاخ سعدآباد غافل نمی شوند. این کاخ یکی از زیباترین و باشکوه ترین کاخ های دوران پهلوی می باشد که در بین میدان تجریش و دربند قرار گرفته است. روزهای بازدید از این کاخ همه روزه به جز ایام تعطیلات برای عموم آزاد می باشد. عمارت هایی که در این کاخ قرار دارد به صورت یکجا می باشد و به همین دلیل به راحتی می توانید همه آنها را با یکدیگر مشاهده کنید.

موزه گردی در تهران

اگر می خواهید موزه گردی را تجربه کنید از دیدن این کاخ به هیچ عنوان غافل نشوید، تماشای این کاخ بیشتر از نصف روز زمان می برد، چرا که وسعت آن بسیار زیاد می باشد و تماشای هر عمارت شاید 2 ساعت طول بکشد، بنابراین بهتر است یک روز خود را به تماشای این کاخ اختصاص بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 36