معرفی لیستی از بهترین موزه های دیدنی شیراز

بهترین موزه های دیدنی شیراز

موزه های دیدنی شیراز :

موزه های دیدنی شیراز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری می باشد که بسیاری از افرادی که به شیراز می روند می توانند از این موزه ها بازدید نمایند. موزه های دیدنی شیراز بسیار زیبا و جذاب می باشند و به همین دلیل افراد بسیاری که به شیراز می روند از تماشای این موزه غافل نمی شوند. البته نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از افراد در مورد موزه های دیدنی شیراز اطلاعاتی ندارند و به همین دلیل شاید به تماشای این موزه ها نروند، به  همین دلیل در این مقاله به معرفی برخی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت:

معرفی برخی از موزه های شیراز :

همانطوری که می دانید هر شهری موزه های جذابی دارد و افرادی که به آن شهر مسافرت می کنند موزه های آن شهر را مشاهده می نمایند. موزه های دیدنی شیراز هم بسیار زیبا و جذاب می باشند، برای اینکه اطلاعات شما در مورد آنها بیشتر شود برخی از آنها را در ادامه معرفی می کنیم.

1. موزه شاهچراغ :

این موزه یکی از موزه هایی می باشد که آثار آن اسلامی بسیار زیبایی قرار گرفته است، این آثار شامل نسخه های خطی، قرآن ها، ظروف شیشه ای، اسلحه های قدیمی، شمعدان ها، سکه های باستانی و … می باشد. این موزه در صحن بارگاه حضرت شاهچراغ قرار دارد و شما زمانی که به دیدار این امامزاده بروید، می توانید از این موزه هم دیدن فرمایید. ساعت بازدید از این موزه از 8 صبح الی 21 می باشد و آدرس آن در میدان احمدی، آستان مقدس حضرت شاهچراغ است.

موزه های دیدنی شیراز

2. موزه آب انبار وکیل شیراز :

یکی از موزه های دیدنی شیراز که اکنون به صورت گالری می باشد و در میدان توپخانه، ضلع شرقی کریم خان قرار گرفته است موزه آب  انبار وکیل می باشد. در این موزه می توانید انواع سازه های آبی را به صورت ماکت مشاهده کنید. بازدید از این موزه از ساعت نه و نیم الی 14 می باشد و به طور کلی شما در یک ساعت می توانید از این موزه بازدید کنید.

موزه های دیدنی شیراز

3. موزه سنگ هفت تنان :

یکی از ویژگی های این موزه این است که در آن هفت تن از عارفان گمنام دفن شده اند و به همین دلیل به آن موزه سنگ هفت تنان می گویند. اگر شما مایل بودید گشتی در شهر بزنید حتما به این موزه هم بروید، باغ این موزه متعلق به دوران زندیه است و به همین دلیل یکی از موزه های دیدنی شیراز به شمار می رود. این موزه در انتهای بلوار هفت تنان واقع شده است و ساعت بازدید از آن از 8.30 صبح تا 5.5 عصر می باشد.

4. موزه مشاهیر شیراز :

این موزه خانه زینت الملک بوده که اکنون به موزه تبدیل شده است، یکی از ویژگی های جالب این موزه این است که به موزه مادام توسو بسیار شباهت دارد. این خانه در سال 1302 توسط فردی به نام محمدرضا خان قوام الملک ساخته شده است و معماری بسیار زیبایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code