فهرست اقامتگاه‌های شیراز

فهرست اقامتگاه‌های شیراز

اقامتگاه‌های شیراز درست مانند سایر ارکان گردشگری این شهر از جذابیت خاصی برخوردارند. به جرات می‌توان گفت که در هیچ کجای ایران، نمی‌توانید شهری را پیدا کنید که مردم آن تا این اندازه هنگام طراحی اقامتگاه، ذوق و خلاقیت به خرج داده باشند. هدف از ارائه فهرست اقامتگاه‌های شیراز، لیست کردن چند هتل لاکچری نیست، در این مقاله قصد داریم اقامتگاه‌هایی را به شما معرفی کنیم که اقامت در آن‌ها، خیلی هیجان‌انگیزتر از رزرو هتل‌های لاکچری است.

اقامتگاه Tuti (توتی) در صدر فهرست اقامتگاه‌های شیراز

شاید دویست سال پیش که ثروتمندان قجری بنای Tuti (توتی) را ساختند، هرگز فکر نمی‌کردند که عمارتشان روزی تبدیل به یکی از بهترین اقامتگاه‌های شیراز شود. این خانه 200 ساله امروز با وسایل مدرن تجهیز شده تا مسافران بتوانند اوقات فوق‌العاده‌ای را در آن بگذرانند. اقامتگاه (توتی) Tuti، در قلب بخش فرهنگی شیراز واقع شده است، به طوری که با پای پیاده پانزده دقیقه تا مسجد صورتی و بیست دقیقه تا بازار وکیل راه دارد. اتاق‌های این اقامتگاه نورگیر و جادار هستند و در وسط حیاط آن یک حوضچه بسیار زیبا قرار دارد. در ضمن هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید در بالای پشت بام این اقامتگاه بساط چای برپا کنید و تا می‌توانید از زیستن لذت ببرید.

اقامتگاه BB

در بین اقامتگاه‌های شیراز، اقامتگاه بی‌بی از جمله اقامتگاه‌هایی است که به صورت تخصصی برای برطرف کردن نیازهای backpackerها طراحی شده است. صاحبان اقامتگاه BB، خودشان با یک کوله پشتی کل دنیا را گشته‌اند، بنابراین به خوبی نسبت نیازهای Backpackerها آگاهی دارند. این اقامتگاه نیز در اصل ساختمانی تاریخی بوده که امروز به وسایلی مدرن برای اقامت مجهز شده است و اگر در آن اقامت داشته باشید، می‌توانید با پای پیاده ده دقیقه‌ای به شاه چراغ برسید. اتاق‌های این اقامتگاه، دور تا دور حیاطی زیبا واقع شده‌اند که پوشیده از گلکاری‌های چشم‌نواز است.

اقامتگاه فرندلی از اقامتگاه‌های شیراز

در بین اقامتگاه‌های شیراز، اقامتگاه فرندلی واقعا خاص است. اقامت در فرندلی، مثل این است که به سفر بروید و مهمان یک خانواده خونگرم باشید. این اقامتگاه توسط زوجی بسیار خوش برخورد با نام‌های محمود و مهرانه اداره می‌شود. مهرانه سال‌ها است که تورلیدر است و می‌توانید برای گشت زدن در شهر از او کمک بخواهید. اقامتگاه فرندلی فقط دو اتاق دارد و سرویس بهداشتی این دو اتاق مشترک است. زحمت تهیه صبحانه هم برعهده محرانه خانم و آقا محمود است. خلاصه این که اگر دوست دارید به یک مهمانی دوستانه بروید، اقامتگاه فرندلی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

اقامتگاه فرندلی شیراز

حالا متوجه منظورم از خاص بودن اقامتگاه‌های شیراز شدید؟ واقعا فکر نمی‌کنم که در هیچ کجای دنیا بتوانید این همه اقامتگاه جذاب را یک جا در یک شهر پیدا کنید. اقامتگاه‌های شیراز به اندازه‌ای خلاقانه طراحی شده‌اند که حتی پیش از شروع سفر، هیجان سفر را به مسافران القا می‌کنند. با توجه به توریستی بودن شیراز، هرگز فکر نکنید که به فرض در فلان دوره از سال اقامتگاه‌های شیراز خالی از مسافرند و نیازی به رزرو کردن ندارید. اتفاقا اقامتگاه‌های شیراز در عین پرتعداد بودن، در بیشتر ایام سال مملو از مسافرند، پس حتما قبل از حرکت به سمت شیراز، اقامتگاه مد نظرتان را برای خود رزرو کنید.

مطلب پیشنهادی :

بهترین اقامتگاه های بوم گردی ایران را بشناسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code