شهر اصفهان روایتگر داستان‎‌های افسانه‌ای ایران

شهر اصفهان روایتگر داستان‎‌های افسانه‌ای ایران

شهر اصفهان ، گرچه شهر آنچنان بزرگی نیست، اما با معماری باشکوه تاریخی و مناظر منحصر به فردش، بی‌شک شما را شیفته خود خواهد کرد. اگر اهل تهران باشید، سفر به اصفهان را شدیدا به شما توصیه می‌کنیم، چراکه شهر اصفهان علی‌رغم داشتن جاذبه‌های توریستی فراوان، مانند سایر شهرهای توریستی ایران شلوغ نیست. بنابراین شما می‌توانید با سفر به شهر اصفهان ضمن تجربه آرامش روانی، از جاذبه‌های توریستی این شهر نیز بهره‌مند شوید.

مردم اصفهان با دوچرخه سواری غریبه نیستند و اتفاقا امکان استفاده از دوچرخه را به صورت رایگان برای گردشگران فراهم کرده‌اند. در اینترنت عکس‌های متعددی از بناهای مختلف شهر اصفهان وجود دارد، اگرچه تمامی این عکس‌ها زیبایی‌های این اببنیه تاریخی را به رخ بیننده می‌کشند، با این حال تجربه بازدید شخصی از هرکدام این بناها، زمین تا آسمان لذت بخش‌تر از تماشای تصاویر ثبت شده از بناها است. در ادامه نگاهی گذرا به سرآمد مجموعه‌های گردشگری شهر اصفهان می‌اندازیم.

سی و سه پل، نگین شهر اصفهان

سی و سه پل، بلندترین پل کشیده شده بر روی زاینده رود است. این پل یکی از نمادهای اصلی شهر اصفهان است که امروز بار داستانی غم انگیز را بر روی دوش خود تحمل می‌کند. مواد به کار رفته در پایه سی و سه پل، به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در اثر بی‌آبی مقاومت خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل از زمان تغییر مسیر زاینده رود به دلیل خشکسالی، مقاومت این بنای زیبا هر ساله کم‌تر و کم‌تر می‌شود. در نزدیکی سی و سه پل، پل خواجو واقع شده است که محل تفریح و پیکنیک بسیاری از گردشگرانی است که از اصفهان دیدن می‌کنند.

میدان نقش جهان، هر آنچه که یک شهر دیدنی بدان نیاز دارد

داستان‌های زیادی درباره نحوه نام گذاری این میدان زبان به زبان چرخیده، اما در واقعیت هیچکس نمی‌داند که چرا این میدان را نقش جهان می‌نامند. فرقی نمی‌کند که برنامه سفرتان به چه شکل تنظیم شده باشد، مهم این است ک خلاصه گذرتان به این میدان خواهد افتاد. نیاز نیست بابت گشت و گذار در این میدان هزینه‌ای پرداخت کنید و در ضمن می‌توانید ضمن بهره‌مندی از زیبایی‌های مجموعه تاریخی نقش جهان، از مغازه‌های موجود در اطراف میدان یادگاری یا سوغاتی بخرید. مسجد شاه، مسجد شیخ لطف‌الله و عالی‌قاپو دورتادور این میدان واقع شده‌اند و با حرکت در امتداد ضلع شمالی این میدان سر از بازار اصفهان در خواهید آورد.

کاخ چهل ستون و هشت بهشت

هشت بهشت شهر اصفهان

ظاهرا اهالی شهر اصفهان از به کار بردن اعداد برای نام گذاری بناهای شهری شدیدا لذت می‌برند و  طریقه نام گذاری کاخ چهل ستون و هشت بهشت گواهی بر این موضوع است. کاخ چهل ستون مجموعه‌ای است تشکیل شده از عمارتی یک طبقه و یک استخر، شما می‌توانید در داخل این کاخ به تماشای نقاشی‌های عصر صفوی بنشینید و با قدم زدن در فضای آزاد این مجموعه از هوای مطبوع اطراف آن لذت ببرید. هشت بهشت نام دیگر مجموعه تاریخی-فرهنگی شهر اصفهان است که بازدید کنندگان خود را به استشمام هوای مطبوع و لذت بردن از طبیعت مهمان می‌کند. شما می‌توانید حین بازدید از مجموعه هشت بهشت، خودتان را به یک سمبوسه گیاهی نیز مهمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 2