معرفی سواحل آنتالیا و قدم زدن روی شن های گرم این سواحل

معرفی سواحل آنتالیا و قدم زدن روی شن های گرم این سواحل

سواحل آنتالیا گاها از مراکز خرید این شهر نیز شلوغ تر خواهند بود. هنگامی که در یک روز تابستانی به قصد تفریح به طرف سواحل آنتالیا می روید، منظره ی وسیع شن های طلایی رنگ را می بینید که به آبی بی کران دریا منتهی می شود. قدم برداشتن روی این شن های داغ تا رسیدن به خنکای دریا یک حس آرامش بخش توامان با شادی را در دل شما زنده می کند که تا مدت ها یاداوری آن برایتان دلنشین خواهد بود. سواحل آنتالیا به چند دسته تقسیم می شوند و برخی مناظر و امکانات متفاوتی دارند که به شرح زیر خواهد بود:

ساحل زیبای لارا

ابتدا به معرفی ساحل زیبای لارا می پردازیم، این ساحل را در فاصله ی 6 کیلومتری شهر آنتالیا پیدا می کنید. هنگامی که به این ساحل زیبا می رسید چترهای رنگارنگ صندلی های این ساحل از دور در چشم شما برق می زنند. در اینجا می توانید صندلی های چتردار کرایه کنید و یا حتی پلاژها و استراحتگاه های مناسبی که در این ساحل هستند را برای اقامت انتخاب کنید.

ساحل آلانیا نیز یکی از سواحل زیبا و پرطرفدار در قسمت شرقی آنتالیا است. ساحل آلانیا دارای فضایی وسیع است که خورشید تمام آفتابش را بر سطح آن یله می دهد، در این ساحل می توانید حمام آفتاب بگیرید و یک جذب حسابی از ویتامین D داشته باشید.

در قسمت شرقی شهر آنتالیا ساحلی زیبا و بی‌نظیر قرارگرفته است که مساحتی در حدود یک کیلومتر دارد. ساحل آلانیا Alanya انواع تفریحات آبی و ورزشگاه‌ها در آن وجود دارند که قیمت آن‌ها مقرون به صرفه است.

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا نیز در آنتالیا است و جذابیت آن از این نظر است که بخش زیادی از محیط آن به نگهداری برخی گونه های جانوری کمیاب و رو به انقراض اختصاص داده شده است. توجه داشته باشید که قسمتی که مربوط به نگهداری حیوانات است برای گردشگران قابل دسترسی نیست. ساحل بعدی که به آن می رسیم ساحل سیده آنتالیا است که بهشتی برای گردشگران اهل خرید است. در این ساحل فروشگاه های فراوانی وجود دارند که تا نیمه شب فعالیت دارند. سواحل آنتالیا بسیار زیاد و گسترده هستند اما در این متن تنها به چند ساحل پرطرفدار و سرگرم کننده ی این سرزمین اشاره می شود.

معرفی سواحل آنتالیا و قدم زدن روی شن های گرم این سواحل

آنچه در سواحل آنتالیا شما را سرگرم خواهد کرد

سواحل آنتالیا علاوه بر مناظر زیبا، محیط هایی تفریحی نیز بحساب می آیند. هنگامی که برای گردش در سواحل آنتالیا به سمت ساحل لارا می روید که به قصد گردشگری در آن قدم بزنید می توانید با انواع تفریح ها سرگرم شوید. از جمله این تفریح ها می توان به انواع تفریح های آبی، رستوران‌ها، صندلی‌های چتردار زیبای ساحلی با رنگ‌های روشن و شاد اشاره کرد. در شرق این ساحل قسمتی را می بینید که از صخره تشکیل شده و آبشاری زیبا به نام Düden .در میان این صخره‌های به سمت زمین فرود می آید که بسیار زیبا است.

در ساحل آنتالیا نیز با تفریح های آبی و هیجان انگیز سرگرم می شوید که تا حدودی مشابه ساحل لارا هستند، اما در ساحل سید یک موقعیت خرید از محیط یک بندر نصیب شما می شود. این ساحل زیبا با شور و شوق بازار بندری آن شناخته شده و قیمت های مناسب اجناس آن شما را به شوق خرید می اندازد. اما اگر به دنبال تماشا و عکاسی و لذت بردن از مناظر هستید لازم است به طرف ساحل زمردین آنتالیا یعنی ساحل کمر بروید.

این ساحل از نظر زیبایی و دارا بودن آبشارها و چشمه ها و جنگل ها سرآمد تمام سواحل آنتالیا است. ساحل کمر بعنوان زیباترین و خوش منظره ترین ساحل ترکیه می تواند تنها مقصد ساحل گردی شما در این محیط باشد تا زمان باقی مانده را در سایر منطقه های گردشگری این سرزمین سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code