از قصر بزرگ تایلند بیشتر بدانید + تصاویر

قصر بزرگ تایلند

قصر بزرگ تایلند در شهر بانکوک یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است. این کاخ یکی از مهم‌ترین کاخ‌های سلطنتی این کشور محسوب  می‌شود. علت این امر این است که در حدود 150 سال پیش محل اقامت پادشاهان این کشور بوده است و مهم ترین تصمیمات مربوط به اداره‌ی کشور در این کاخ گرفته می‌شده است. امروزه این قصر برای موارد تشریفاتی این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان گفت همچنان محلی برای استقرار قدرت در این کشور است.

قوانین ورود به قصر بزرگ تایلند:

برای ورود به این قصر با هر لباسی نمی‌توانید وارد شوید و باید آداب را رعایت نمایید. گردشگر بودن هم تاثیری بر عدم رعایت این قوانین ندارد و همه‌ی افرادی که  قصد بازدید از این کاخ را دارند باید آداب را رعایت نمایند. شاید مشتاق شده‌اید بدانید این آداب چه هستند؟

شما برای ورود به قصر نیاز به پوشش مناسب دارید. خانم‌های باید حجاب کامل را رعایت نمایند و آقایان نیز باید لبا‌س‌هایی بر تن داشته باشند که پوشش آنها کامل باشد. در صورتی که لباس‌هایی مانند دامن کوتاه، لباس بدون آستین، لباس چسب و بدن نما ، شلوارک، بادگیر و گرمکن و شلوار کوتاه بر تن دارید قطعا نمی‌توانید وارد قصر شوید. ولی نگرانی در رابطه با این مورد وجود ندارد زیرا خارج از قصر باجه‌هایی برای اجاره لباس در نظر گرفته شده است.

قصر بزرگ تایلند

بارگاه های قصر بزرگ:

در حالت کلی 3 بارگاه درونی و میانی و بیرونی در این قصر وجود دارد که هر کدام از ساختمان‌های متعددی تشکیل شده اند.

بارگاه بیرونی مهم‌ترین بخش این قصر و مرکز اطلاعات محسوب می‌شده است.
بارگاه میانی در وسط این قصر بزرگ است و ساختمان‌هایی در آن به چشم می‌خورد که محلی برای عبادت بوده اند. این بخش محلی برای استراحت پادشاهان نیز بوده است.
بارگاه درونی که بیشتر در ارتباط با زنان پادشاهان بوده و اداره‌ی این قسمت نیز به عهده‌ی زنان بوده است.

سخن پایانی:

هنگام بازدید از کاخ بزرگ حتما از معبد بودا نیز بازدید کنید. می‌توانید همه روزه از ساعت 8.30 الی 15.30 از این کاخ بازدید نمایید. علاوه بر این در ابتدای هر ماه می‌توانید در ساعت های 10 الی 10.30 و 13.30 الی 14 به صورت رایگان از این قصر بازدید نمایید.
جاذبه‌های گردشگری دیگری مانند پارک های ملی در تایلند وجود دارند که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه بازدید از آنها را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code