آشنایی با شهر قدیمی کلاچی و کوچه های خوش عطر آن

آشنایی با شهر قدیمی کلاچی و کوچه های خوش عطر آن

شهر کلاچی آنتالیا یکی از آن سرزمین های جذاب و زیبایی است که همچنان عطر خوش گذشته ی ترکیه در آن استشمام می شود. هنگامی که به شهر کلاچی قدم می گذارید انگار موزه ای وسیع را می بینید که گذشته ی دور این سرزمین را برای شما به نمایش گذاشته است، موزه ای که خانه های باصفایش عطر خوش غذاهای ترکی را تا کوچه می کشانند و صفای مردمش با لبخندی زیبا بر چهره شان مشخص می شود.

در شهر کلاچی همچنان بقالی های کوچک برپا هستند و قهوه خانه ها چای خوش رنگ را در استکان های کمر باریک مقابل شما می گذارند. هنگامی که در این محیط قدم می زنید کمتر با رفت و آمد ماشین ها روبه رو می شوید و بیشتر از ماشین های متفاوت آدم های متفاوت را می بینید که برخی توریست هستند و برخی مردمان محلی که در همین محله زندگی می کنند. بی شک آشنایی با شهر قدیمی کلاچی و کوچه های خوش عطر آن تجربه ای بی نظیر در سفر به آنتالیا خواهد بود.

خانه هایی پنجره های چوبی

این شهر با خانه هایی که پنجره های چوبی آنها روبه کوچه های زیبا باز می شوند همچنان روی طاقچه هایشان گل های شمعدانی قرمز نگه می دارند و تماشای این منظره حسی نوستالژی و خاطر انگیز را برای شما به دنبال دارد. توجه داشته باشید که بازدید از این منطقه ی دوست داشتنی و باصفا رایگان است و گردش در آن به ساعاتی محدود نمی شود، اما اگر برای گردش و عکاسی به اینجا می روید بهترین زمان صبح یک روز آفتابی خواهد بود.

همچنین نکته ی حائز اهمیت دیگری که در رابطه با گردش در این محیط وجود دارد اینکه اگر در فصل های توریست پذیر به آنتالیا رفته اید ممکن است با شلوغی این شهر کوچک و قدیمی روبه شوید بنابر این در چنین زمان هایی صبح زود بهترین زمان برای گشت و گذار در کلاچی است.

شهر کلاچی
شهر کلاچی

آنچه در کوچه های شهر کلاچی می بینید

هنگامی که به شهر کلاچی قدم می گذارید لازم است که خود را برای غرق شدن در خاطرات و گذشته ای که از کودکی در ذهن شما مانده است آماده کنید. در شهر کلاچی کوچه هایی سنگ فرش شده را می بینید که دو طرف آنها خانه هایی به سبک معماری عثمانی نشسته است که با سقف های شیروانی قرمز یا نارنجی پیش چشم شما برپا می کنند. در شهر کلاچی لابه لای کوچه های پر پیچ و خم قدم می زنید و همسایه ها را می بینید که دور هم مقابل یک بقالی جمع شده اند و این صحنه بسیار خاطر انگیز خواهد بود.

خانه های این کوچه ی سنگ فرش شده همچنان پنجره هایی دارند که رو به کوچه باز مانده اند و گل هایشان را به رخ آفتاب می کشند. در این محیط نوستالژی می توانید از مغازه های کوچکی که صنایع دستی دارند چیزی برای یادگاری و یا سوغاتی بخرید، حتی می توانید مستقیما از فروشگاه های سوغاتی فروشی این محیط خریدی به صرفه انجام بدهید. علاوه بر فروشگاه ها و خانه های خاطر انگیز در این شهر کوچک و قدیمی با یک کلیسای بیزانس نیز ملاقات می کنید و مسجد تکلی محمت پاشا را می بینید.

اگر برای اقامت در این شهر خاطر انگیز به دنبال هتل باشید نیز خبر خوب اینکه هتل های عالی در این محیط برای رزرو وجود دارند. از رستوران های عالی و گالری های هنری شهر کلاچی غافل نشوید. ممکن است در کالیچی برخی ساختمان های مدرن افسانه ای نسبتا بد نما را ببینید، اما لازم است بدانید که تمامی این ساختمان ها اینگونه نیستند در این شهر سه ورودی وجود دارد که زیبا ترین، تاریخی ترین و معروف ترین آنها کاله کاپیسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code