بهترین جاذبه های گردشکری شهر پکن را بشناسید (سری دوم)

بهترین جاذبه های گردشکری شهر پکن

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن  موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. ما در مقاله قبلی به تعدادی از مهمترین و بهترین جاذبه های گردشکری شهر پکن پرداختیم و در ادامه آن مقاله قصد داریم تا به معرفی تعدادی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن برای شما عزیزان بپردازیم پس با ما همراه باشید:

معرفی بهترین جاذبه های گردشکری شهر پکن

استادیوم لانه پرنده

استادیوم لانه پرنده به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن به حساب می آید و زمان ساخت آن به سال ۲۰۰۸ باز می گردد که در آن زمان به خاطر برگزاری المپیک تابستانه این استادیوم در شهر پکن بنا نهاده شد. با توجه به طراحی که برای ساخت این استادیوم از آن استفاده کرده‌اند این استادیوم به نام لانه پرنده شهرت پیدا کرد.

بعد از برگزاری و اتمام رسیدن المپیک تابستان در سال ۲۰۰۸ استادیوم لانه پرنده در خود نمایشگاه ها، کنسرت ها و مسابقات و مراسم های بزرگ بسیار زیادی را دیده و میزبان افراد بسیار زیادی بود. همچنین استادیوم لانه پرنده در زمستان به عنوان یکی از بهترین مکان ها جهت تفریحات زمستانی و همچنین اسکی در شهر پکن به حساب می آید. محل قرارگیری این استادیوم در نزدیکی مرکز ملی آبزیان در شهر پکن میباشد.

استادیوم لانه پرنده پکن

موزه پایتخت

موزه پایتخت به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن شناخته شده و هر گردشگر و توریست و همچنین هنرمند و هنرپیشه ای که به شهر پکن سفر می کند حتما باید از این موزه تاریخی و زیبا دیدن نماید. موزه پایتخت پکن همچنین به موزه هنر نیز شهرت دارد و زمان ساخت آن به اواخر قرن نوزدهم و سال ۱۹۸۱ باز می گردد. این حوزه آثار بسیار باارزش از هنر چینی را در خود جای داده که هریک از آنها در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد می باشند.

در این موزه چیزی در حدود ۲۰۰ هزار مجموعه نفیس نگهداری می‌شود که از جمله مهمترین آنها می توان به صنایع و آثار هنری چینی، انواع مختلف خوشنویسی های سنتی، انواع مختلف مجسمه ها و همچنین آثار هنری دیگر اشاره نمود.

موزه پایتخت شهر پکن

رصدخانه پکن

رصدخانه باستانی پکن به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن شناخته شده و یکی از جذاب ترین و منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری شهر پکن به حساب می آیند در این رصدخانه تعداد بسیار زیادی از وسایل و تجهیزات مربوط به رصد ماه و ستاره ها و کتب آسمانی وجود دارد و زمان ساخت آن به اواسط قرن چهاردهم پس از میلاد یعنی سال ۱۴۴۲ باز می گردد.

همانطور که ذکر شد این رصدخانه از  قدمت بسیار بالایی برخوردار می باشد و تا اواسط قرن نوزدهم در سال ۱۹۲۹ نیز از این رصدخانه استفاده می شود و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین رصدخانه های موجود در کل دنیا به حساب می آید. درون این رصدخانه ابزارهای برنزی بزرگی وجود دارد که هر گردشگری و توریستی با ورود به رصد خانه و تماشای این ابزار و تجهیزات می تواند برای ساعت های بسیار زیاد سرگرم شده و لذت بسیار زیادی از تماشای این لوازم ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code