رفاقت با کروکودیل ها در پارک سنگی پاتایا

رفاقت با کروکودیل ها در پارک سنگی پاتایا

پارک سنگی پاتایا یکی از جاذبه های ترسناک و در عین حال جذاب این سرزمین است. این پارک قدمتی چند میلیون ساله دارد و آنچه از زیبایی در آن می بینید میلیون ها سال در حال آماده شدن برای چنین خودنمایی پیش چشم شما بوده است. پارک سنگی پاتایا را در فاصله ی 9 کیلومتری پاتایا پیدا می کنید که از 9 صبح تا 17 عصر به روی عموم باز است. هنگامی که از ورودی پارک سنگی پاتایا وارد محیط جذاب آن می شوید اولین منظره ای که توجه شما را جلب می کند درختان قوی هیکلی هستند که تنه های چند صد ساله ی آنها تبدیل به صخره و سنگ شده است.

درختان کهنسال

در این محیط تنوع جالبی از درختانی کهنسال را می بینید که می توان گفت کهنسال ترین درختان آسیایی هستند. اما آنچه برای عکاسی در این محیط چشم شما را می گیرد یک درخت بسیار زیبا از نوع بونسای است که همچنان عمری چند صد ساله دارد و بسیار تماشایی است.

گونه های گیاهی در این پارک چند صد ساله

علاوه بر گونه های گیاهی در این پارک چند صد ساله می توانید شاهد تنوعی از حیوانات مختلف نیز باشید. برای مثال در اینجا با یک نوع خرس ملاقات می کنید که در دسته ی باهوش ترین خرس های دنیا بحساب می آیند. علاوه بر خرس های باهوش موفق به بازدید از نژادهایی از اسب ها، گربه ماهی های عظیم الجثه، مارماهی هایی که از آمازون آمده اند، شترها و سایر حیواناتی که به گونه ای در دسته ی حیوانات کمیاب قرار می گیرند.

در این میان در لابه لای تماشای درختان غول پیکر چند صد ساله و حیوانات عجیب و کمیاب، فسیل هایی را می بینید که میلیون ها سال قدمت دارند اما حتی این هم آخرین شگفتی در میان تماشاهای پارک سنگی پاتایا نیست و در ادامه به کروکودیل هایی می رسید که آرام روی زمین می خزند و با آن چشمهای ریزی که در پوستی سخت گمشده اند، به شما زل می زنند.

رفاقت با کروکودیل ها در پارک سنگی پاتایا
پارک سنگی پاتایا

رفاقتی نزدیک با کروکودیل ها در پارک سنگی پاتایا

در پارک سنگی پاتایا اماده ی یک ملاقات هیجان انگیز با کروکودیل ها باشید، حتی می توانید با آنها عکس های جذاب بگیرید و در موقعیت نسبت به آنها قرار بگیرید که در تصورش را هم نمی کردید. در پارک سنگی پاتایا مزرعه کروکودیل ها را ملاقات می کنید، منظور از مزرعه دقیقا به همان معنای مزرعه است، در اینجا کروکودیل ها را پرورش می دهند تا هر ساله به تعداد آنها افزوده شود. در پارک سنگی پاتایا بزرگترین استخر آبی را بنا نهاده اند تا این کروکودیل ها که حالا شمارشان به هزاران عدد می رسد در اینجا زندگی کنند.

اما جالب ترین قسمت این تماشا دقیقا به زمانی است که شوار بر قایق های مخصوص می شوید و به دریاچه ای که محل زندگی نیمی از 4200 کروکودیل این مزرعه است، وارد می شوید. هیچ خطری شما را تهدید نمی کند و جای هیچ نگرانی نیست و بهتر است برای غذا دادن به آنها آماده شوید زیرا انتظار این کار را از شما دارند. در این حین می توانید با کروکودیل ها عکس هم بگیرید یا پوست سخت آنها را لمس کنید و ببینید که ترسناک ترین موجودات هم گاهی می توانند سرگرم کننده و تماشایی باشند.

البته برنامه های نمایشی دیگری هم در رابطه با کروکودیل ها برگزار می شود که می تواند سرگرم کننده باشد، برا مثال نمایش های روزانه ی این محیط با کروکودیل هایی که وحشی اند، بسیار جذاب و محبوب در میان گردشگران واقع شده است. آرواره های قدرتمند این موجود چنان برای بلعیدن طعمه ای که به او وعده می دهند باز می شود که اگر با یک دوربین خوب این صحنه را شکار کنید یکی از آن عکس های معرکه را به ثبت می رسانید که تا همیشه برایتان خاطره ی این ملاقات را زنده نگه می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code