جاذبه های گردشگری شهر پکن را بشناسید

جاذبه های گردشگری شهر پکن

جاذبه های گردشگری شهر پکن موضوعی است که هر فرد گردشگر و توریست زمانی که به شهر پکن سفر می کند خواهان آن است که از این موارد دیدن کرده و خاطره های خوبی را در سفر به شهر پکن برای خود با مشاهده جاذبه های گردشگری پکن ایجاد نماید ما در این مقاله قصد داریم به لیست مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر بپردازیم آنها را برای شما معرفی کنیم.

معرفی جاذبه های گردشگری شهر پکن

شهر ممنوعه

بی شک می توان گفت یکی از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر پکن، شهر ممنوعه می باشد که به گفته کارشناسان کامل‌ترین و جامع‌ترین معماری چوبی در کل دنیا مربوط به شهر ممنوعه در پکن می باشد. زمان ساخت شهر تاریخی ممنوعه به اوایل قرن چهاردهم پس از میلاد و در سال ۱۴۰۶ باز می گردد و مدت زمانی که این شهر به صورت کامل ساخته شد چیزی در حدود ۱۴ سال اعلام شده است.

جاذبه های گردشگری شهر پکن

شهر ممنوعه بسیار بزرگ و گسترده می باشد و چیزی در حدود ۷۲ هکتار مساحت دارد و قصر ها و اتاق ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد بوده و چیزی در حدود ۶ هزار اتاق در این شهر وجود دارد از دیگر آثار دیدنی و تاریخی که در شهر ممنوعه می توان از آنها دیدن نمود به مواردی از جمله میدان هارمونی، دروازه نیروی ایزدی، معبد سلطنتی اجدادی، قصر پاکی بهشتی، دروازه و قصر صلح و آرامش و بسیاری موارد دیگر می توان اشاره نمود که تمامی اینها به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه گردشگری شهر پکن محسوب می شوند.

معبد آسمانی

این معبد به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری شهر پکن شناخته می شود که به عنوان کامل ترین و با قدمت ترین محل انجام قربانی قدیمی و باستانی در شهر پکن به حساب می آید. طبق گفته های تاریخی پادشاهان اقوام مینگ و چینگ هرساله برای انجام مراسم قربانی در این معبد پر شکوه حاضر شده و همچنین برکت مربوط به محصولات خود را نیز مدیون معبد آسمانی می دانستند. یکی از قسمت های بسیار جذاب موجود در معبد آسمانی یوان چیو نام دارد که یک سکوی سنگی دارای سه طبقه می باشد.

میدان تیان آن من

این میدان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر پکن شناخته شده و در مرکز شهر پکن جای گرفته است همچنین لقب بزرگترین میدان شهری در کل دنیا را نیز به دوش می‌کشد مساحت این میدان به صورت تخمینی چیزی در حدود ۱۰۹ هکتار و یا همان ۴۴۰ هزار مترمربع عنوان شده است. در صورتی که شما به شهر پکن سفر کرده اید باید حتما از میدان تیان آن من دیدن نمایید چرا که این میدان با هزاران گل بسیار جذاب و زیبا تزئین شده و همچنین در مرکز آن پرچم کشور چین قرار گرفته که توسط باد به رقص در می آید.

در جنوب میدان تیان آن من برج معروف و معتبر تیان آن من که همچنین به بنای ممنوعه لقب دارد قرار گرفته است که زمان ساخت این برج به سال ۱۴۱۷ باز می‌گردد. دلیل نامگذاری این برج به برج ممنوعه این بود که در آن زمان مردم عادی حق بازدید یا عبور و مرور در این کاخ و برج را نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code