تجربیات سفر به شیراز و اقامت چهل و هشت ساعته

تجربیات سفر به شیراز

صحبت درباره تجربیات سفر به شیراز ، همیشه هیجان‌انگیز است. انگار که این شهر رویایی همیشه چیزی برای رو کردن در آستین دارد تا تجربه سفر هر فرد را به تجربه‌ای منحصر به فرد تبدیل کند. کل مدت زمان اقامت من در شیراز چهل و هشت ساعت بیشتر طول نکشید. اجازه بدهید قبل نوشتن از تجربیات سفر به شیراز ، شهر شیراز را در یکی دو جمله برایتان توصیف کنم. شیراز محل تولد تمدن باستانی ایران است. شهری با آب و هوایی معتدل و مردمی خون گرم که لقب شهر شعرا و باغ‌های ایرانی را به خود اختصاص داده. تمام آنچه که در این تجربه سفر به شیراز خوانده بودم و شنیده بودم، مرا وادار کرد کوله‌ام را بردارم و راهی شیراز شوم.

سهم من از تجربیات سفر به شیراز

همانطور که گفتم، تجربه سفر به شیراز برای هرکس منحصر به فرد است. به همین دلیل تصمیم گرفتم که به جای صدور حکم کلی، به اطلاعاتان برسانم که هر آنچه می‌نویسم سهم شخصی بنده از تجربه سفرم به شیراز است، پس انتظار نداشته باشید که هر آنچه این جا می‌خوانید عینا به واقعیت بدل شود. تجربیات شما از سفر به شیراز هر چه هم که باشد، با سهم من از تجربه سفر به شیراز یک نقطه مشترک دارد، آن هم این که قرار است در شیراز به همه ما خوش بگذرد. همانطور که همه‌تان در جریان هستید، شیراز پر از مراکز و سایت‌های تاریخی است.

اگر شما هم مثل من قصد دارید حدود 48 ساعت در شیراز اقامت داشته باشید، بهتر است روز اولتان را در مناطق تاریخی حاشیه شهر بگذارنید. جدای از شکوه و زیبایی این مناطق، باید به گرما و تابش مستقیم نور خورشید در این مناطق نیز توجه داشته باشد. بر اساس سهم من از تجربیات سفر به شیراز، بهتر است حتما عینک آفتابی و یک کرم ضد آفتاب با خودتان به همراه داشته باشید. روز اول سفرم به بازدید از پاسارگاد ، تخت جمشید و نقش رستم گذشت. خیلی زودتر از آن چه که فکرش را می‌کردم هوا رو به تاریکی رفت و مجبور شدم به شیراز برگردم.

مسجد نصیرالملک ، ارگ کریم خان و حافظیه

پس از استراحت و یک خواب شبانه راحت، روز دومم را شروع کردم. از آن جایی که در روز اول سفرم از اکثر مناطق باستانی شیراز بازدید کرده بودم، تصمیم گرفتم دومین روز سهمم از تجربیات سفر به شیراز را به آشنایی با فرهنگ ایران باستان اختصاص دهم. کیست که دلش نخواهد پرتوهای نور خورشید را  بر روی پوست تن خود حس کند؟ شما می‌توانید با بازدید از مسجد نصیرالملک یا مسجد صورتی، تجربه‌ای متفاوت از حس نور خورشید پیدا کنید. بعد بازدید از مسجد، می‌توانید به خیابان وکیل بروید و از بازار وکیل دیدن کنید و در مسیرتان سری هم به حمام وکیل بزنید.

مسجد نصیرالملک شیراز

بعد از صرف ناهار، سری به ارگ کریم خان زدم. احداث بنای کریم خان به قرن هجدهم برمی‌گردد، با این حال باغ مرکبات و حوض زیبای این بنا، آن را چنان زنده نگهداشته است که بیننده امروزی نسبت به آن تعلق خاطر پیدا کند. پس از گشت زدن در ارگ کریم خان، سری هم به باغ ارم زدم که یکی از باغ‌های ثبت شده اصفهان در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

ارگ کریم خان شیراز

از آن جا که تصمیم داشتم سفرم را چهل و هشت ساعته به پایان برسانم، پیاده‌روی و ماشین سواری بخشی عظیمی از سهم من از تجربیات سفر به شیراز را شامل شد. آخر شب هم به حافظیه رفتم، نمی‌دانم چرا اما به نظرم بازدید از حافظیه در شب صفای دیگری دارد و به شما نیز توصیه می‌کنم بعد از تاریک شدن هوا به حافظیه بروید. خلاصه که… این هم از سهم من از تجربه سفر به شیراز.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code