خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران

خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران

هر آدم تعریف متفاوتی از تفریح دارد، با این حال خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران، عرضه کننده تفریحاتی هستند که تجربه آن‌ها برای عموم افراد جامعه خوشایند است. تعداد کافه رستوران‌های موجود در شهر تهران ، روز به روز در حال بیشتر شدن است. اگرچه تقریبا همه کافه‌های تهران با اقبال عمومی جامعه مواجه می‌شوند، با این حال هستند افرادی که دلشان بخواهد سرشان را با تفریحی به غیر از کافه گردی گرم کنند. بر خلاف تصور عمومی، جاهای تفریحی تهران نه تنها کم تعداد نیستند، بلکه بسیار متنوع نیز به شمار می‌روند. از جمله خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران می‌توان به پیست‌های کارتینگ، آسمان‌های رزرو شده برای پاراگلایدر سواری، بالن سواری، غواصی و اسکی اشاره کرد.

بالن سواری در صدر لیست خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران

تا چند سال پیش که امکان بالن سواری در ایران وجود نداشت، مردم دسته دسته برای تجربه پرواز با بالن روانه ترکیه می‌شدند تا پرواز با بالن را تجربه کنند. با این حال امروز که یکی از مجهزترین مراکز بالن سواری دنیا، در شصت و پنج کیلومتری تهران تاسیس شده، اما دیگر کمتر کسی فکر بالن سواری به سرش می‌زند، انگار هموطنان ما تنها تا وقتی که انجام کاری سخت باشد، به سمت آن جذب می‌شوند.

شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه هفتصد و پنجاه هزار تومانی (سال 1397) ، سوار بالن شوید و تا جایی در آسمان بالا بروید که اجسام بزرگ روی زمین به چشمتان به اندازه یک قوطی کبریت کوچک به نظر برسد. اگر ترس از ارتفاع دارید، بهتر است از روی پاراگراف مرتبط با پاراگلایدر سواری عبور کنید و یک راست سراغ مطالعه درباره باقی جاهای تفریحی تهران بروید، با این حال اگر تجربه حضور در ارتفاع برایتان لذت بخش است و به دنبال تفریحی هیجان انگیزتر از بالن سواری هستید، پاراگلایدر سواری را شدیدا به شما توصیه می‌کنیم.

پاراگلایدر سواری

پاراگلایدر سواری از خاص ترین جاهای تفریحی تهران

سایت‌های پاراگلایدر سواری، یکی دیگر از خاص‌ترین جاهای تفریحی تهران هستند که سال‌ها است توجه علاقه‌مندان به پرواز را به خود جلب کرده‌اند. پاراگلایدر سواری، ورزشی است که برای انجام آن روی یک صندلی تاب مانند می‌نشینید و با کمک چتر و تسمه‌های مخصوص به هوا پرواز می‌کنید. البته که پیش از پریدن، یک مربی حرفه‌ای با بیان اصول آموزشی اولیه شما را برای پرواز آماده می‌کند. توجه داشته باشید که برای پرواز نیازی به خریدن وسایل شخصی نیست، برای هربار پرواز با پراگلایدر باید مبلغی در حدود چهارصد هزار تومان (سال 1397) پرداخت کنید که در ازای آن وسایل مورد نیازتان نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پیست کارتینگ

پیست کارتینگ تهران

از جمله دیگر جاهای تفریحی تهران، می‌توان به پیست‌های کارتینگ اشاره کرد. اگر ترس از ارتفاع دارید یا به هر دلیل دیگری تمایلی به پراگلایدر یا بالن سواری ندارید، می‌توانید تنها با پرداخت مبلع شصت هزار تومان هیجان و تفریح را روی زمین تجربه کنید و به مدت شش دقیقه در پیست کارتینگ چرخ بزنید. البته که به غیر از پیست‌های کارتینگ، پیست اسکی، پارک آبی، پیست‌های دوچرخه سواری و… از جمله دیگر جاهای تفریحی تهران هستند که می‌توانید وقتتان را در آن بگذرانید. شخصا عقیده دارم که هیچ تفریحی مانند نشستن در یک کافه دنج و غذا خوردن نمی‌تواند فکر آدم را آرام کند، با این حال اگر به دنبال هیجان بیشتری هستید، می‌توانید به یکی دیگر از جاهای تفریحی تهران مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی :

شناخت شهر تهران و مقاصد لاکچری‌اش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 12