آفرود سواری در اصفهان و آرامش کویر

آفرود سواری در اصفهان

هر ساله گردشگران زیادی صرفا با هدف چشیدن طعم آفرود سواری در اصفهان پا به این شهر می‌گذارند. آنچه که تجربه آفرود سواری در اصفهان را متمایز می‌کند، کویر است. آفرود سواران حرفه‌ای از تاثیر این ورزش مهیج بر میزان آدرنالین خون خود آگاه‌اند، حال تصور کنید که پس از افزایش غلظت آدرنالین خونتان از ماشین پیاده می‌شوید و خودتان را غرق در آرامش کویر می‌کنید. با این تفاسیر می‌توان تجربه آفرود سواری در اصفهان را به تجربه پریدن در حوضچه آب سرد، پس از آب تنی در استخر آب گرم تشبیه کرد. اگر ماشین دو دیفرانسیل یا موتور آفرود دارید، گازش را بگیرید که وقت سفر به اصفهان است و اگر ماشین آفرود ندارید، ممکن است بتوانید تور آفرودی متناسب با شرایط خود پیدا کنید.

آفرود سواری در اصفهان و آرامش کویر ریگ جن

اگرچه آفرود سواری در از مسیرهای متعددی از جمله مسیر کوهستانی، رمل، تپه‌های شنی و… انجام می‌گیرد، با این حال معروف‌ترین مسیر آفرود سواری در اصفهان، مسیر کویری است. هر ساله مسابقات آفرود سواری متعددی در مناطق کویری اصفهان برگزار می‌شود که این خود می‌تواند به تنهایی آفرود سواران را قانع کند تا به اصفهان سفر کنند و با حضور در فضای رقابتی، هیجان آفرود سواری را برای خود دو چندان کنند. پیشنهاد ما برای آفرود سواری در اصفهان، گذر کردن از مسیر ریگ جن است.

آفرود سواری در اصفهان و آرامش کویر

همه آفرود بازها می‌دانند که بکر بودن یک منطقه تا چه اندازه به هیجان سواری در آن اضافه می‌کند. کویر ریگ جن تا سال‌ها دست نخورده باقی مانده و دقیقا به همین دلیل است که سواری در آن برای آفرودسواران جذاب است. این مسیر جذاب و پرهیجان از شهر زواره آغاز می‌شود، شهری که باید در آن یک صبحانه آفرودی بر بدن بزنید و روزتان را با انرژی شروع کنید. اندکی پس از حرکت به دوزخ دره می‌رسید و می‌توانید ضمن لذت بردن از طبیعت بکر این منطقه، کلی عکس یادگاری بیندازید و بعدها از ورق زدن آلبوم عکس‌هایتان لذت ببرید و خونتان را پر از سروتونین کنید.

احتمالا تا زمان ناهار به چشمه برسید، صدای آب جاری از چشمه قرار است اشتهایتان را باز کند و این بخش از مسیر، نمونه بارز همان مثال استخر آب گرم و حوضچه آب سرد است. اگر از هیاهوی شهرهای بزرگ کلافه‌اید، خبر خوش این است که تنها سکوت شما را در این سفر همراهی خواهد کرد. مهم نیست که اکیپتان چند نفره باشد، فضای مسیر به اندازه‌ای دلنشین است که همراهانتان را نیز به سکوت وا می‌دارد. دشت دیپلم، نقطه پایانی مسیر آفرود سواری در اصفهان است. اگر با عجله رانندگی نکنید و فرصت لذت بردن از محیط دل پذیر پیرامون را از خود سلب نکنید، احتمالا یک و روز نیم طول بکشد تا به دشت دیپلم برسید.

آنچه در کویر باید ببینید 

 اگرچه ریگ جن را به دلیل جاذبه‌های محیطی‌اش به عنوان مسیری مناسبی برای آفرودبازی می‌شناسیم، با این حال زیباترین مناظر این مسیر توسط فاکتوری فرامحیطی رقم می‌خورد، فاکتوری به نام آسمان. حواستان باشد که یک وقت تماشای طلوع و غروب خورشید را در دل کویر از دست ندهید و البته ستارگان فانوس‌های شما در مسیر شب خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 25