با زیباترین پارک های ملی مالزی آشنا شوید

پارک های ملی مالزی

مالزی یکی از کشورهایی است که به دلیل برخورداری از آب و هوای بسیار مناسب و طبیعت سرسبز همه ساله گردشگران بسیار زیادی را به  سمت خود جذب می‌کند.  پارک های ملی مالزی از زیباترین قسمت‌هایی هستند که گردشگران این کشور می‌توانند از آن بازدید نمایند. در این مقاله با چندین پارک زیبای ملی در این کشور آشنا خواهید شد. علاوه بر پارک‌های ملی، برج‌های ساعتی زیبایی نیز برای بازدید در این کشور وجود دارد.

1- پارک پنانگ:

پارک ملی پنانگ در مالزی

در صورتی که به دنبال یک طبیعت گردی تمام عیار هستید پیشنهاد می‌کنیم هنگام سفر به مالزی حتما از پارک ملی پنانگ بازدید کنید. در این پارک تنوع گیاهی و جانوری و ساحل و جنگل همگی در هم آمیخته‌اند تا یک گردش عالی را برای مسافرین فراهم نمایند. در این پارک شما می‌توانید در کنار ساحل قدم بزنید و یا قایق رانی کنید و یا اینکه یک سفر سبز از لابه لای گیاهان و درختان جنگل‌های این پارک داشته باشید.

2- پارک نیا:

پارک نیا مالزی

این پارک یکی از پارک‌هایی است که امکان غار گردی را نیز برای گردشگران فراهم می‌کند. در این پارک می‌توانید از غارهایی بازدید کنید که در آنها نشانه‌‌هایی از زندگی انسان‌هایی است که حدودا 40000 سال پیش می‌زیسته‌اند.

3-پارک کینابالو:

پارک کینابالو در مالزی

علت نام گذاری این پارک به این نام، بلندترین کوهستان موجود در مالزی با همین نام است (این کوهستان دارای رودخانه‌های فراوان است که به زیبایی آن می‌افزایند). این پارک در فصل بهار مامن پرندگانی که از جای جای جهان به این منطقه خوش آب و هوا و زیبا مهاجرت می‌کنند. طبق برآورد انجام گرفته گونه‌های جانوری موجود در این پارک 4500 نوع تخمین زده شده است.

4- پارک غارهای گونونگ مولو:

پارک گونونگ مولو

یکی از پارک‌های متفاوت موجود در مالزی این پارک است دسترسی به این پارک نسبت به پارک‌های دیگر این کشور سخت تر است و موجب خاص بودن این پارک شده است. به صورت پیاده نمی‌توانید به این پارک دسترسی داشته باشید. دو راه برای رسیدن به این پارک‌ زیبا وجود دارد یکی استفاده از هلیکوپتر و دیگری قایق است که برای این پارک تعبیه شده است. تنوع محیطی این پارک بسیار است و سنگ‌ها و صخره‌های خاص و شگفت انگیز این پارک را از دیگر پارک‌های این کشور متمایز کرده است.

5- پارک اکو:

پارک اکو در مالزی

 شما با رفتن به این پارک در کوالالامپور هم از طبیعت بهره می‌برید و هم اینکه از شهر خارج نمی‌شوید. این پارک جزء مناطق محافظت شده است و تدابیر خاصی برای آن اندیشیده شده است. مساحت این منطقه محافظت شده 9.37 هکتار می‌باشد. این پارک ، محلی برای پیاده روی و ورزش صبحگاهی نیز محسوب می‌شود ولی برای رفتن به این پارک از قبل باید بلیط تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × = 81