شش تجربه فراموش نشدنی از سفر به شهر اصفهان

هتل عطار اصفهان

سفر به شهر اصفهان به خودی خود تجربه‌ای فراموش نشدنی محسوب می‌گردد با حال در این مقاله قرار است با چند پیشنهاد ساده، شما را در خلق خاطراتی منحصر به فرد از سفر به اصفهان یاری کنیم. قضیه فقط بازدید از اماکن تاریخی یا تفریحی نیست، هدف ما این است که جنبه‌ای متفاوت از این اماکن را به شما نشان دهیم و شما را در مسیر کسب دیدگاهی متفاوت همراهی کنیم.

برای سفر به اصفهان باید از قبل برنامه‌ریزی کنید، در غیر این صورت باید به زور جایی برای خوابیدن پیدا کنید. اگر هنوز مقدمات سفر به اصفهان را نچیده‌اید، پیشنهاد ما این است که اتاقتان را در هتل عطار اصفهان رزرو کنید. هتل عطار از هر جهت تجملاتی و فوق‌العاده است، از استخر رنگارنگش گرفته تا منطقه شاه نشینش، همگی و همگی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا مسافر را متفاعد کنند که نجیب زاده‌ای از ایران باستان است.

سفر به شهر اصفهان و جادوی شب‎‌‎‌های زیر پل خواجو

جادوی شب‎‌‎‌های زیر پل خواجو

به طور کلی کم‌تر پیش می‌آید که بساط تفریحان شبانه در ایران بر پا باشد و بر اساس قانون، تمامی اماکن تفریحی بعد از ساعت معینی باید کسب و کار خود را تعطیل کنند. با این حال جمعه شب‌ها زیر پل خواجو قیامتی برپا است که بیا و ببین. اگرچه فقط افراد خوش شانس ممکن است در زمان باز بودن مسیر آب در این محل سر و کله‌شان پیدا شود، با این حال حتی اگر مسیر آب بسته هم باشد باز هم می‌توانید از زیبایی‌های بنای پل بهره‌مند شوید. اکثر مسافران بازدید از این پل را در خلال برنامه روزانه خود می‌گنجانند، با این حال جمعه شب‌ که می‌شود جوان‌ترها گیتار به دست در زیر پل جمع می‌شوند، می‌زنند و می‌خوانند تا آفتاب طلوع کند.

از آتشگاه اصفهان بالا بروید تا به تماشای زیباترین منظره از شهر بنشینید

هنگام سفر به شهر اصفهان یا هر شهر تاریخی دیگری، باید آسیب نرساندن به بناهای تاریخی را در اولویت قرار دهید، بنابراین قرار نیست که فاز نئاندرتال بردارید و  بروید روی سقف آتشگاه، بی‌شک زمانی که به بنای آتشگاه برسید، متوجه منظورمان از بالا رفتن خواهید شد. اگرچه امروزه بنای آتشگاه که احداث آن به دوران ساسانی برمی‌گردد تا حدود زیادی تخریب شده است، اما همچنان می‌توانید با ایستادن بر بلندای تپه‌ای که آتشگاه بر آن واقع شده، خودتان را به تماشای زیباترین نما از شهر اصفهان دعوت کنید.

با محلی‌ها دوست شوید تا سفر به شهر اصفهان برایتان لذت بخش‌تر شود

سفر به شهر اصفهان

اکثر مردم ایران دوست دارند با توریست‌های خارجی ارتباط برقرار کنند، اما چندان توجهی به گردشگران داخلی ندارند. اما اصفهان از این قاعده مستثنی است، فرقی نمی‌کند ایرانی باشید یا خارجی، اگر گردشگر باشید قطعا از مهمان نوازی اصفهانی‌ها بهره‌مند خواهید شد (البته حواستان باشد که برخی از بازاریان عزیز در این قاعده ایفای نقش نمی‌کنند). داشتن یک همراه اصفهانی، می‌تواند سفر به شهر اصفهان برایتان کاملا منحصر به فرد کند. در صورت سفر به شهر اصفهان، حتما سری هم به چایخانه آزادگان بزنید. این چایخانه خاص‌ترین چایخانه در کل ایران است و جان می‌دهد برای عکاسی کردن. آنچه که در این مقاله خواندید، خلاصه‌ای بود از خاص‌ترین تجربیاتی که شخصا در سفر به شهر اصفهان کسب کردم.

مطلب پیشنهادی :

شهر اصفهان روایتگر داستان‎‌های افسانه‌ای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × = 35