با زیباترین برج های ساعت در مالزی آشنا شوید

معرفی برج های ساعت در مالزی

با زیباترین برج های ساعت در مالزی آشنا شوید

 

برج‌های ساعت در برخی از کشورهای جهان مانند کشور مالزی به چشم می‌خورد و به یکی از جاذبه‌های گردشگری در این کشور تبدیل شده است. در این مقاله قصد معرفی برج های ساعت در مالزی داریم.

برج ساعت سلطان عبدالصمد در کوالالامپور:

برج های ساعت در مالزی - برج ساعت سلطان عبد الصمد

آدرس دقیق این بنا میدان مردکا، جالان رجا در کوالالامپور است. معماری این ساختمان ترکیبی از معماری اسلامی و معماری محلی است و علاوه بر این سبک‌هایی از معماری انگلیس نیز در این بنا به چشم می‌خورد. به دلیل اینکه انگلیسی‌ها در این کشور حضور داشتند و از ساختمان عبد الصمد برای کارهای مربوط به خود استفاده می‌کردند این ساختمان با زیبایی تمام و ترکیبی از معماری‌ها ساخته شد. امروزه این بنا به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کوالالامپور تبدیل شده است. در مراسمات مهم مالزی این بنا نقش مهمی را ایفا می‌کند.

برج ساعت بیرچ در ایپوه:

برج بیرچ در ایپوه

یکی دیگر از برج‌های مالزی که مانند برج‌های دیگر این کشور یادگاری از زمان استعمار است برج Birch است. نام این برج از نام جیمز بیرچ انگلیسی برداشته شده است. شاید بپرسید چرا نام یک بریتانیایی بر روی این برج قرار داده شده است؟ جیمز بیرچ اولین فرد انگلیسی بود که به دست دو تن از افراد محلی پراک با نام‌های داتو ماهاراجاللا و داتو ساگور کشته شد. چندین سال پس از مرگ او این برج به عنوان یادبودی از بیرچ ساخته شد. شهر ایپوه علاوه بر برج ساعت غنی از جاذبه‌های گردشگری است و به یکی از قطب‌های گردشگر پذیر مالزی تبدیل شده است.

برج ساعت آتکینسون:

برج ساعت آتکینسون در مالزی

یکی از برج های ساعت در مالزی آتکینسون است که این بنا هم به جا مانده از دوره‌ی استعماری است و نام این بنا نیز از نام فرد برگرفته شده است. جورج آتکینسون یکی از افسرانی بود که به دلیل بیماری در سن جوانی فوت شد و مادر او برای اینکه یاد و خاطر پسرش را زنده نگه دارد این برج سیاه و سفید را با دو ساعت بنا کرد. این برج ساعتی از قدیمی‌ترین برج‌های این کشور است ولی با توجه به قدیمی بودن از لحاظ معماری سالم مانده است.

سخن پایانی:

علاوه بر برج‌های گفته شده برج‌های دیگری مانند برج لنینگ، برج ساعت یادبود ملکه ویکتوریا، و برج ‌ساعت Tang Beng Swee نیز در مالزی وجود دارد در صورتی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارید می‌توانید از این برج‌های ساعت و مناطق زیبا و خوش آب و هوای اطراف آنها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =